Що таке сокет
Важливим моментом, який потрібно враховувати при виборі процесора, є те, для встановлення в сокет якого типу він призначений.
Сокет (socket, роз'єм центрального процесора) – це щілинний або гніздовий роз'єм на материнській платі, в який встановлюється процесор. Кожен процесор можна встановити тільки на материнську плату з відповідним роз'ємом, який має відповідні розміри, необхідну кількість та структуру контактних елементів.
Кожен новий сокет розробляється виробниками процесорів, коли можливості старих роз'ємів вже не можуть забезпечити нормальну роботу нових виробів. Для процесорів Intel тривалий час використовувався сокет LGA775 (процесори Pentium 4, Pentium D, Celeron D, Pentium EE, Core 2 Duo, Core 2 Extreme, Celeron, Xeon серії 3000, Core 2 Quad). Потім були введені сокети LGA1366, LGA1156, LGA1155 (процесори i7, i5, i3) та ін. Роз'єми для процесорів від AMD за останні десятиліття також змінилися - AM2, AM2+, AM3, AM4 і т.д. Про більш ранні сокети, думаю, сенсу згадувати немає, оскільки комп'ютери на їх основі вже раритет.
Важливо. Якщо ви плануєте модернізувати старий комп'ютер шляхом придбання продуктивнішого процесора, переконайтеся, що по сокету він підійде до вашої старої материнської плати. Інакше однозначно доведеться замінювати і її. Але навіть якщо по сокету процесор підходить, не факт, що материнська плата буде з ним працювати. Велике значення має також системна логіка материнської плати ("чіпсет"). Потрібно переконатись, що він підтримує процесори з такою архітектурою. Детальніше про роз'єми центрального процесора та відповідні чіпсети материнських плат можна дізнатися тут.
Комментарии
Отправить комментарий